UAB Addeco

Biodujų panaudojimas

Biodujų panaudojimas

    Biodujų panaudojimas bet kurioje biodujų jėgainėje pirmiausia priklauso nuo energijos poreikio. Jei reikalinga tik šiluminė energija, tuomet paprasčiausias būdas yra naudoti dujinius katilus. Jei yra elektros energijos poreikis, tuomet naudojami vidaus degimo varikliai ir elektros generatoriai.
Biodujas deginant vandens šildymo katiluose patartina jas išvalyti nuo drėgmės, smulkių dalelių ir vandenilio sulfido. Šie komponentai pavojingi ne tiek degimo procesui, kiek išoriniams įrenginiams – vamzdynui, dujų kiekio matuokliams, metalinėms kamino konstrukcijoms. Išvalytos biodujos gali būti įvairiapusiškai panaudojamos. Skiriami keli pagrindiniai biodujų panaudojimo metodai: tiesioginis deginimas dujiniuose degikliuose, netiesioginis naudojimas kuro elementuose ir kaip variklinis kuras. Biodujos su 50 % ir didesniu metano kiekiu gali būti tiesiogiai deginamos dujiniuose katiluose ar naudojamos kaip kuras kibirkštinio uždegimo ir modifikuotuose dyzeliniuose vidaus degimo varikliuose arba gali pakeisti iki 90 % dyzelinio kuro dyzeliniuose varikliuose. Prie stacionarių dujinių vidaus degimo variklių gali būti jungiami tiek elektros generatoriai, tiek siurbliai, kompresoriai, šilumos siurbliai.
Biodujų naudojimas kaip alternatyvaus kuro automobiliuose praktikuojamas daugiausia Šveicarijoje ir Švedijoje. Pagrindinis reikalavimas naudojant tokį kurą yra biodujų kuro priartinimas gamtinių dujų kuro kokybei. Iš biodujų turi būti visiškai pašalintos šalutinės dujos, vanduo ir CO2. Atitinkamai paruošus, biodujas galima naudoti transporto priemonėse kaip alternatyvų kurą.
Biodujos, kurios ruošiamos tiekti į gamtinių dujų tinklus arba kaupiamos slėgiminiuose induose, turi būti išvalytos nuo vandens garų, dulkių, vandenilio sulfido ir anglies dioksido. Tokios dujos turi atitikti gamtinėms dujoms keliamus reikalavimus.