top of page
Pictureę.png

Metano ir anglies dioksido atskyrimo įrenginiai

Šiandien dienai pasaulyje egzistuoja keletas biodujų valymo technologijų ir įrenginių, kurių pagalba gaminamas biometanas, iš biodujų pašalinus anglies dvideginį: fizikinė ar cheminė absorbcija, atskyrimas žemose temperatūrose, biologinė fiksacija, mebraninis atskyrimas ir kt.. Iš minėtų metodų cheminės absorbcijos procesas yra dažniausiai naudojamas gamtinių dujų pramonėje, o biodujų valyme didelę dalį užėmė fizikinės absorbcijos technologija, tačiau pastaruoju metu sparčiai pradėjo augti biodujų valyklų, naudojančių membraninę metano ir anglies dvideginio atskyrimo technologiją kiekis. Vienas iš didžiausių šios technologijos privalumų yra įrenginių kompaktiškumas ir paprastumas, ne dideli investiciniai kaštai, todėl ši technologija populiarėja tarp biometano gamintojų.

 

 

Veikimas: suspaustos biodujos paduodamos į membranų pluoštą, kuriame greičiau per membranos sienelę prasiskverbiančios dujos pasišalina, o lėtai prasiskverbiančios išlieka. Tokiu būdu iš membranos išeina biometano dujos, kuriose metano koncentracija gali siekti iki 99,5 proc.

metanas.png

Priklausomai nuo pageidaujamo našumo membranos jungiamos lygiagrečiai ir tokiu būdu galima pasiekti pageidaujamo našumo biodujų valymo įrenginius, o priklausimai nuo pageidaujamos išvalymo kokybės membranų moduliai jungiami į vienos, dviejų arba trijų pakopų struktūras.  

ą.png
ąą.png
ąąą.png

Būdami vienos iš pasauliniu mąstu lyderiaujančios Vokietijos įmonės Evonik, gaminančios aukšto našumo ir produktyvumo biodujų valymo membranas Sepuran Green, atstovais savo klientams galime pasiūlyti ne tik aukštos kokybės gaminius, bet ir garantijas, kad šie įrenginiai tarnaus ilgą laiką, tenkindami jų poreikius.

  

 

 

Išvalytos biodujos, kai metano koncentracija jose viršyja 97%, tampa biometanu, kurį galima tiesiogiai paduoti į gamtinių dujų tinklą arba vartotojams, arba panaudoti transporto kurui ir prisidėti prie Europos Sąjungos direktyvos įgyvendinant tikslą – nuo 2020 metų transporto kurui naudoti ne mažiau 20% atsinaujinančio kuro. 

Atsiradus galimybei pirkti biometano energiją tiesiai iš gamintojų, kaip tai jau yra daroma su saulės, vėjo ir hidro energijomis, biometano panaudojimo galimybės stipriai išsiplėstų, tačiau, kol tokių galimybių nėra, norit jį nuvežti vartotojui, reikia suspausti arba suskystinti. Nedidelių biometano kiekių skystinimas kainuoja brangiai, todėl nėra rentabilus, tad šiuo metu biometaną galima spausti CNG kompresoriais iki 250-300 bar ir jį transportuoti vartotojams. 

bottom of page